W jaki sposób spędzić miłe ferie z dzieckiem?

Wiele ludzi, co roku spędza urlopy nad polskim morzem. Mamy do wyboru tu dużo miejscowości, z których każda ma, co innego do zaoferowania. Wiele osób odwiedza Gdańsk albowiem oprócz plaży może także zwiedzać miasto, porty, muzea, wybrać się do klubu.

Jednakże, jeśli ktoś szuka odpoczynku, to powinien wybrać mniejszą nadmorską miejscowość. Innym w szeregu przypadków odwiedzanym miastem leżącym nad morzem jest Łeba. Będąc w tej miejscowości jesteśmy w stanie również wybrać się do Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie ujrzymy ruchome wydmy. Łeba to także znakomite miejsce do żeglowania, windsurfingu, jazdy konnej, wędkowania oraz wycieczek rowerowych. W mieście znajduje się również port jachtowy, a także dwie latarnie morskie. Inną atrakcyjną miejscowością nad morzem jest Rewal. To typowo krajoznawcza miejscowość, w której odnajdziemy liczne hotele, kempingi, pola namiotowe, wiele ośrodków Spa, a również wydarzeń artystycznych.

Rewal znajduje się w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu, Świnoujścia i Kamienia Pomorskiego. Należałoby, więc wybrać się na wycieczkę do tych miejscowości. Bez względu na miejsce, pamiętaj jednak, aby dowiedzieć się więcej na temat Bon turystyczny 2022 Łeba. Urzekają swoim pięknem dużo osób, skutkiem tego co roku mazurskie miejscowości odwiedzają tłumy turystów. Astronomiczna ilość jezior otoczonych lasami powoduje, iż należałoby tutaj wybrać się na wakacje. Popularnymi mazurskimi miejscowościami są: Mrągowo, Mikołajki, Giżycko, Ełk oraz Ostróda. Mikołajki słyną z wielu atrakcyjnych miejsc do żeglugi. Wolno wybrać się na spływ kajakami, w rejs statkiem czy też promem. W miejscowości znajduje się również dużo stadnin konnych, tras rowerowych oraz spacerowych.

Niewątpliwie na Mazurach odszukamy również liczne czyste jeziora. Przez Mazury przepływa również rzeka Krutynia. Jej źródło znajduje się w Sorkowitach, potem biegnie przez wiele jezior i uchodzi do jeziora Bełdany. Niezwykle atrakcyjna turystycznie jest gmina Piecki. Znajdziemy w niej stanice wodne w Zgonie, Bieńkach oraz Nowym Moście. Tutejsze lasy są także znamienitym miejscem do grzybobrania. Gigantyczną atrakcją Mazur jest także szlak rzeki Dajny.