Informacje o parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu

Informacje o parafii pw Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu można usłyszeć nie tylko w murach kościoła, lecz też zobaczyć je na stronie internetowej. Zagwarantowane jest to, że osoby, które się zaznajomią z tymi wiadomościami będą miały pojęcie na bieżąco, co w parafia Nowy Tomyśl się dzieje.

Historia tego kościoła jest bardzo interesująca, o czym można się przekonać, zapoznając się z wiadomościami ze strony www. W dodatku, można też sporo dowiadywać się o tym, jak aktualnie wygląda życie parafialne. A trzeba przyznać, że w kościół Nowy Tomyśl NMP funkcjonuje wiele grup duszpasterskich. Poza ministrantami aktywni są tutaj: Akcja Katolicka, Koło Przyjaciół ASD a także Żywy Różaniec. Pomocne wiadomości dotyczą też cmentarza.

Udostępniony jest regulamin a także opłaty. O tym, że parafia funkcjonuje w Internecie dynamicznie poświadcza to, że ma również konto w social mediach. Można sprawdzić, co dzieje się w kościół Nowy Tomyśl NMP i na bieżąco sprawdzać intencje i ogłoszenia duszpasterskie. Życie parafii w social mediach jest też dokładnie opisane. Osoby uczęszczające do parafii mogą też wymienić się informacjami pomiędzy sobą. To wzmacnia wspólnotę utworzoną wokół kościół NMP Nowy Tomyśl i pokazuje, że parafia znajduje odpowiedź na to, jak aktualnie katolicy podchodzą do życia kościelnego.

Bardzo dobrze przygotowana strona, udzielająca informacji o kościele parafialnym pw NMP Nieustającej Pomocy w Nowym Tomyślu jest chętnie odwiedzana przez parafian. Znajdują sporo informacji o tym, jak działa kościół. Można znaleźć tu informacje kontaktowe parafii – adres, maile oraz numery telefonów. W osobnych podkategoriach są też ogłoszenia, intencje, życie parafii, cmentarz oraz opis sakramentów. Spowiedź odbywa się też w pierwsze piątki miesiąca w godzinach od 15 do 16 a także od 17.30 do 18, a msza codzienna jest o godzinie 7 i 18.