Huśtawka do ogrodu – na jakie rzeczy należy zwracać uwagę podczas wybierania

Kupując jakąś huśtawkę do swojego ogrodu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Huśtawka ogrodowa to doskonałe miejsce na spokojny relaks i wypoczynek, jeśli będzie miała ona daszek, to korzystać się z nie da nawet przy lekkim deszczu. Jednak nawet na tak pozornie bezpiecznym sprzęcie może się zdarzyć jakiś poważny wypadek, zwłaszcza jeżeli zacznie z niego korzystać zbyt dużo huśtających.

Dlatego bardzo ważną rzeczą podczas wyboru huśtawki powinno być zapewnienie bezpieczeństwa. Huśtawka do ogrodu może być wykonana z różnego materiału, na przykład drewnianych elementów, stalowych profili czy też tworzyw sztucznych. Lecz bez względu na to, co zostało użyte do produkcji, musi mieć ona odpowiednią nośność. W przypadku wersji dla trzech osób ma to być minimum trzysta kg, lecz jeżeli huśtać się chce kilku większych mężczyzn, to być może to będzie zbyt mało.

Należy też dokładnie sprawdzić liny czy łańcuchy, ich grubość do świetny znak co do solidności wykonania. Parametry techniczne podawane przez producentów nie zawsze będą odpowiadały rzeczywistości, z tego też powodu dobrze jest wszystko samemu ocenić dokładnie.

Kolejna sprawa to wielkość. Jeśli ogród jest nieduży, i poza tym w sporym zakresie zagospodarowany, to nie ma co szaleć z modelami o największych gabarytach. W nich stelaż huśtawki ogrodowej będzie miał nawet ponad dwa metry długości i więcej niż metr na szerokość, więc będzie potrzebował sporo wolnej przestrzeni. A do tego, aby wszystko było odpowiednio stabilne, należy go będzie postawić na wzmacnianym podłożu.