Ciuchy z logo dla hobbystów siatkówki

Od wielu lat mówi się że naszym narodowym sportem jest najpopularniejsza piłka nożna, w której niemniej jednak od lat nie mamy sukcesów za równo na polu sztandarowym jak oraz klubowym. Nie zmieniły tego nawet mistrzostwa Europy grane w Polsce i na Ukrainie w przeszłym roku. Każdego dnia na wielu boiskach grają w piłkę kopane tysiące jeżeli nie miliony dzieci, niemniej jednak jeśli zerkniemy na pojęcie dyscypliny narodowej pod innym kątem siatkówka będzie wysuwać się na czoło w tej klasyfikacji.

Od wielu lat Polska piłka siatkowa odnosi różne sukcesy przede wszystkim jeśli chodzi o wyczyny reprezentacyjne, a treningi odbywają się wszędzie – treningi siatkówki warszawa. Wszystko rozpoczęło się na początku dwudziestego pierwszego wieku, kiedy to kobieca reprezentacja pozyskiwała złote medale na mistrzostwach Europy. Był to pierwszy od wielu lat sukces w grach zespołowych dla stworzonego przez nas kraju. Wraz z biegiem czasu do poziomu „złotek”, jak była określana drużyna pionierska zaczęła dobijać panowanie. Srebrny medal na mistrzostwach świata i pokonanie w półfinale Rosjan było okazałym świętem dla kibiców.

Stworzyło się wtenczas coś na kształt mody na siatkówkę, a hale sportowe w trakcie meczów ligowych lub reprezentacyjnych rozpoczęły wypełniać się do ostatniego miejsca. Brak animozji między klubami siatkarskimi i przeciętnego chuligaństwa w halach sprawił, że mecze siatkarskie są swego typu świętem sportowym, na które chodzą całe rodziny z dziećmi bez obaw. Jak coś idzie to idzie na wszystkich frontach, a to powiedzenie sprawdza się również i w tym przypadku, bo od kilku lat przede wszystkim męskie zespoły ligowe osiągają wybitnie odpowiednie wyniki w rozgrywkach pucharowych.

Awans do najlepszej czwórki siatkarskiej ligi mistrzów jest czymś normalnym dla kibiców piłki siatkowej, a awans do fazy grupowej w piłce nożnej czymś nieosiągalnym. Gdyby hale sportowe zdołały pomieścić tyle kibiców ile stadiony piłkarskie, kto wie czy siatkówka nie przyciągnęłaby znacznie więcej kibiców. I właśnie te powody każą mi podejrzewać, że od paru lat sportem narodowym dla dużej ilości ludzi w stworzonym przez nas kraju jest piłka siatkowa, a nie nożna.